PL 32-087 Pękowice k. Krakowa, ul. Jurajska 23

(48 12) 665-10-11 wydawnictwo@profil-archeo.pl

Isa: Spotkania autorskie w Kielcach już 15. czerwca

Po oficjalnej majowej premierze drugiego tomu serii „Isa – Saga z Kraju Żelaza” na Żelaznych Korzeniach ruszamy z promocją obu tytułów. Już w piątek 15 czerwca wraz z kielecką księgarnią „Pod zegarem” i Wojewódzkim Domem Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zapraszamy na dwa spotkania z autorem cyklu, Andrzejem Przychodnim. Spotkanie w księgarni (ul. Warszawska 6/1) rozpocznie się o godz. 15.00, a w WDK (ul. Ściegiennego 2) – o godz.18.00). Serdecznie zapraszamy!

„ISA. Saga z Kraju Żelaza” (czyt. aisa), autorstwa Andrzeja Przychodniego, opublikowana staraniem wydawnictwa Profil-Archeo, jest osadzona w realiach starożytnej historii ziem polskich i Europy. Częściowo jej akcja toczy się także na terenie Azji Mniejszej, w roku 162 n.e. – w czasach rozpoczynającej się wówczas wojny Imperium Rzymskiego z Królestwem Partów i poprzedzających bezpośrednio wojny markomańskie – wieloletnie zmagania Rzymu z barbarzyńcami zamieszkującymi w bezpośrednim sąsiedztwie dzisiejszej Polski.

Wydarzenia historyczne są jednak tylko tłem dla podjętej przez autora próby barwnego ukazania dawnych mieszkańców naszego kraju, ich obyczajowości, charakterów, codziennych i niecodziennych problemów. Ten obraz barbarzyńców został skonfrontowany z warstwą rzymską, tj. relacją dotyczącą wydawałoby się bardziej cywilizowanej części antycznego świata czy raczej kreujących go ludzi.

Fabuła powieści, opierająca się na porównaniu dwóch istniejących obok siebie i podlegających wzajemnym wpływom rzeczywistości, była na tyle interesująca, że decyzja o opublikowaniu książek Andrzeja Przychodniego została przez wydawnictwo podjęta szybko i okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Pierwszy tom sagi – „Kamień Nerthus” ukazał się w sierpniu ubiegłego roku i uzyskał pierwsze pozytywne recenzje, będąc nazywanym nawet polską odpowiedzią na „Gladiatora”. Tom II – „Okręg Alków” – również zyskał już uznanie czytelników. Obecnie autor pracuje nad III tomem sagi.