PL 32-087 Pękowice k. Krakowa, ul. Jurajska 23

(48 12) 665-10-11 wydawnictwo@profil-archeo.pl

Peregrinationes archaeologicae in Asia et Europa Joanni Chochorowski dedicatae

Peregrinationes archaeologicae in Asia et Europa Joanni Chochorowski dedicatae
Redaktor: Wojciech Blajer

Oprawa: twarda, format: 215 × 300 mm

ISBN 978-83-931345-4-0 (Profil-Archeo) / 978-83-934218-2-4 (IA UJ)

Data wydania: 2012
Ilość stron: 616

Wydawcy: Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego / Wydawnictwo Profil-Archeo

Cena: 98 zł 92 zł Kup teraz / Buy now

Tom jubileuszowy, ofiarowany Profesorowi Janowi Chochorowskiemu na 40-lecie pracy w Uniwersytecie Jagiellońskim. Adresat tomu to jeden z najbardziej znanych polskich archeologów, wieloletni dyrektor Instytutu Archeologii UJ, wybitny badacz kultur epoki brązu i wczesnej epoki żelaza Eurazji (zwłaszcza kultur stepowych) oraz obszarów polarnych.

Obszerna praca zawiera wykaz prac Profesora oraz 62 artykuły naukowe (zobacz spis treści) z zakresu archeologii Europy wschodniej, środkowej i północnej, Spitsbergenu, obszarów nadczarnomorskich i śródziemnomorskich, a także Syberii i Kaukazu. Międzynarodowe grono, jakie zechciało uczcić jubileusz Profesora Jana Chochorowskiego (autorzy z Polski, Niemiec, Danii, Norwegii, Czech, Słowacji, Rumunii, Mołdawii, Austrii, Słowenii, Ukrainy, Rosji i Azerbejdżanu) doskonale oddaje szerokie horyzonty naukowe Jubilata. Gros prac stanowią studia nad materiałami zabytkowymi i procesami kulturowymi charakterystycznymi dla I tysiąclecia p.n.e. na rozległych obszarach od Skandynawii po centralną Azję.

Dzieło jest bogato ilustrowane kolorowymi i czarno-białymi fotografiami, rysunkami, wykresami i schematami. Artykuły opublikowano w językach polskim, angielskim, rosyjskim, niemieckim oraz – w pojedynczych przypadkach – ukraińskim i słowackim. Wszystkie zawierają abstrakty w jęz. angielskim.